NC4EBD-DC48V
DigiKeys varenummer
NC4EBD-DC48V-ND
Producenter
Producentens varenummer
NC4EBD-DC48V
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ 4PDT (4 Form C) 48VDC Spole Til fatning
Kategori
Termineringsudformning
Plug-in
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
38,4VDC
Emballage
Rør
Frigøringsniveau-spænding
4,8VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
20 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
10 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 55°C
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi), Guld (Au)
Kontaktnormering (Strøm)
5 A
Godkendelsesagentur
CSA, UR
Switch-spænding
250VAC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
1250VA
Spolemodstand
3.2 kOhms
Spolestrøms
15 mA