NC2EBD-DC24V
DigiKeys varenummer
255-3999-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
NC2EBD-DC24V
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPDT (2 Form C) 24VDC Spole Til fatning
Kategori
Termineringsudformning
Plug-in
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
19,2VDC
Emballage
Rør
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
20 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
10 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi), Guld (Au)
Kontaktnormering (Strøm)
5 A
Godkendelsesagentur
CSA, UR
Switch-spænding
250VAC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
1250VA
Spolemodstand
1.6 kOhms
Spolestrøms
15 mA