JW1AFSN-DC12V-F | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 255-2821-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | JW1AFSN-DC12V-F |
Beskrivelse | RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V |
Producentens standard leveringstid | 24 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering |
Datablad | Datablad |
Kategori | Termineringsudformning Pc-ben |
Mfr | Forseglings normering Forseglet - fuldt |
Serie | Spoleisolering Klasse E |
Emballage Boks | Aktiveringsniveau-spænding 8,4VDC |
Varestatus Aktiv | Frigøringsniveau-spænding 1,2VDC |
Monteringstype | Driftstid 15 ms |
Spolespænding | Frakoblingstid 5 ms |
Kontaktform SPST-NO (1 Form A) | Driftstemperatur -40°C – 60°C |
Kontaktnormering (Strøm) 10 A | Kontaktmateriale Sølv-tinoxid (AgSnO) |
Switch-spænding 250VAC, 30VDC - maks. | Godkendelsesagentur CQC, CSA, UR, VDE |
Belastning - Maks omskiftning 2500VA, 300W | Relætype |
Spolestrøms 44 mA | Spolemodstand 270 Ohms |