JW1AFSN-B-DC12V-F
JW1AFSN-B-DC12V-F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
JW1AFSN-B-DC12V-F
DigiKeys varenummer
255-3440-ND
Producenter
Producentens varenummer
JW1AFSN-B-DC12V-F
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Spoleisolering
Klasse B
Emballage
Bakke
Aktiveringsniveau-spænding
8,4VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Monteringstype
Driftstid
15 ms
Spolespænding
Frakoblingstid
5 ms
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktnormering (Strøm)
10 A
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Switch-spænding
250VAC, 30VDC - maks.
Godkendelsesagentur
CQC, CSA, UR, VDE
Belastning - Maks omskiftning
2500VA, 300W
Relætype
Spolestrøms
44 mA
Spolemodstand
270 Ohms