HE1AN-P-DC48V
DigiKeys varenummer
255-1645-ND
Producenter
Producentens varenummer
HE1AN-P-DC48V
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 48VDC Spole Hulmontering
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
33,6VDC
Emballage
Bulk
Frigøringsniveau-spænding
4,8VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
30 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
10 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-50°C – 55°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Godkendelsesagentur
CSA, TUV, VDE, UR
Switch-spænding
277VAC, 30VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
8310VA, 900W
Spolemodstand
1.2 kOhms
Spolestrøms
40 mA