HE1AN-P-DC12V-H18
DigiKeys varenummer
255-5305-ND
Producenter
Producentens varenummer
HE1AN-P-DC12V-H18
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 35A 12V
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
8,4VDC
Emballage
Bulk
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
30 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
10 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-50°C – 55°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktnormering (Strøm)
35 A
Godkendelsesagentur
CSA, cURus, VDE
Switch-spænding
490VAC, 48VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
17150VA, 1680W
Spolemodstand
75 Ohms
Spolestrøms
160 mA