DS1E-S-DC12V
DigiKeys varenummer
255-1607-ND
Producenter
Producentens varenummer
DS1E-S-DC12V
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPDT (1 Form C) Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DS1E-S-DC12V Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Producenter
Panasonic Electric Works
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9,6VDC
Emballage
Boks
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
10 ms
Monteringstype
Hulmontering
Frakoblingstid
5 ms
Spolespænding
12VDC
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv (Ag), Guld (Au)
Kontaktnormering (Strøm)
2 A
Godkendelsesagentur
CSA, UR
Switch-spænding
250VAC, 220VDC - maks.
Relætype
Universal
Belastning - Maks omskiftning
500VA, 440W
Spolemodstand
720 Ohms
Spolestrøms
16.7 mA