DK2A-L2-24V
DigiKeys varenummer
255-1603-ND
Producenter
Producentens varenummer
DK2A-L2-24V
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
Producentens standard leveringstid
42 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPST-NO (2 Form A) 24VDC Spole Hulmontering
Kategori
Spoletype
Låsende, Dobbelt spole
Mfr
Termineringsudformning
Pc-ben
Serie
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Emballage
Boks
Aktiveringsniveau-spænding
16,8VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
10 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
8 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi)
Kontaktnormering (Strøm)
8 A
Godkendelsesagentur
CSA, TUV, UR, VDE
Switch-spænding
250VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
2000VA, 1000W
Spolemodstand
2.88 kOhms
Spolestrøms
8.3 mA