DK2A-L2-12V | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 255-1602-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | DK2A-L2-12V |
Beskrivelse | RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V |
Producentens standard leveringstid | 59 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Universal Relæ DPST-NO (2 Form A) 12VDC Spole Hulmontering |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | DK2A-L2-12V Modeller |
Kategori | Spoletype Låsende, Dobbelt spole |
Mfr | Termineringsudformning Pc-ben |
Serie | Forseglings normering Forseglet - fuldt |
Emballage Boks | Aktiveringsniveau-spænding 8,4VDC |
Varestatus Aktiv | Driftstid 10 ms |
Monteringstype | Frakoblingstid 8 ms |
Spolespænding | Driftstemperatur -40°C – 65°C |
Kontaktform DPST-NO (2 Form A) | Kontaktmateriale Sølv-nikkel (AgNi) |
Kontaktnormering (Strøm) 8 A | Godkendelsesagentur CSA, TUV, UR, VDE |
Switch-spænding 250VAC, 125VDC - maks. | Relætype |
Belastning - Maks omskiftning 2000VA, 1000W | Spolemodstand 720 Ohms |
Spolestrøms 16.7 mA | Grundlæggende varenummer |