DK1A1B-L2-24V
DigiKeys varenummer
255-2190-ND
Producenter
Producentens varenummer
DK1A1B-L2-24V
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B) 24VDC Spole Hulmontering
EDA/CAD-modeller
DK1A1B-L2-24V Modeller
Kategori
Spoletype
Låsende, Dobbelt spole
Aktiveringsniveau-spænding
16,8VDC
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
Kontaktform
DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi)
Kontaktnormering (Strøm)
8 A
Godkendelsesagentur
CSA, TUV, UR, VDE
Switch-spænding
250VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
2000VA, 1000W
Spolemodstand
2.88 kOhms
Spolestrøms
8.3 mA