DK1A-24V-F
DK1A-24V-F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
DK1A-24V-F
DigiKeys varenummer
255-2060-ND
Producenter
Producentens varenummer
DK1A-24V-F
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Hulmontering
EDA/CAD-modeller
DK1A-24V-F Modeller
Aktiveringsniveau-spænding
16,8VDC
Emballage
Boks
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktnormering (Strøm)
10 A
Godkendelsesagentur
CSA, UR, VDE
Switch-spænding
250VAC, 125VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
2500VA, 1250W
Spolemodstand
2.88 kOhms
Spolestrøms
8.3 mA