CB1AHF-M-24V
DigiKeys varenummer
255-6155-ND
Producenter
Producentens varenummer
CB1AHF-M-24V
Beskrivelse
CB RELAY 1 FORM A 24V
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Chassismontering
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Monteringstype
Chassismontering
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250"/0,375"
Spolestrøms
75 mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
24VDC
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Spoleeffekt
1,8W
Kontaktnormering (Strøm)
20 A
Spolemodstand
320 Ohms
Switch-spænding
28VDC - nom.
Grundlæggende varenummer
Aktiveringsniveau-spænding
14VDC