CB1AHF-M-12V
DigiKeys varenummer
CB1AHF-M-12V-ND
Producenter
Producentens varenummer
CB1AHF-M-12V
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Chassismontering
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Monteringstype
Chassismontering
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250"/0,375"
Spolestrøms
150 mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
12VDC
Kontaktmateriale
Sølvlegering, Uden kadmium
Spoleeffekt
1,8W
Kontaktnormering (Strøm)
70 A
Spolemodstand
80 Ohms
Switch-spænding
14VDC - nom.
Grundlæggende varenummer
Aktiveringsniveau-spænding
7VDC