CB1AHF-24V
DigiKeys varenummer
255-2727-ND
Producenter
Producentens varenummer
CB1AHF-24V
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 24V
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Til fatning
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Producenter
Panasonic Electric Works
Driftstid
15 ms
Serie
Frakoblingstid
15 ms
Emballage
Bulk
Funktioner
Forseglet - flusbeskyttelse
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Til fatning
Spoletype
Ikke-låsende
Termineringsudformning
Plug-in, Quick-konnekt - Flere størrelser
Spolestrøms
75 mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
24VDC
Kontaktmateriale
Sølvlegering, Uden kadmium
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleeffekt
1,8W
Kontaktnormering (Strøm)
20 A
Spolemodstand
320 Ohms
Switch-spænding
28VDC - nom.
Grundlæggende varenummer
Aktiveringsniveau-spænding
14VDC