CB1A-P-12V
DigiKeys varenummer
255-1834-ND
Producenter
Producentens varenummer
CB1A-P-12V
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Producenter
Panasonic Electric Works
Driftstid
15 ms
Serie
Frakoblingstid
15 ms
Emballage
Bulk
Funktioner
Forseglet - fuldt
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Spoletype
Ikke-låsende
Termineringsudformning
Pc-ben
Spolestrøms
117 mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
12VDC
Kontaktmateriale
Sølvlegering, Uden kadmium
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleeffekt
1,4W
Kontaktnormering (Strøm)
40 A
Spolemodstand
103 Ohms
Switch-spænding
14VDC - nom.
Grundlæggende varenummer
Aktiveringsniveau-spænding
7VDC