ASFM0125S
DigiKeys varenummer
255-ASFM0125S-ND
Producenter
Producentens varenummer
ASFM0125S
Beskrivelse
RELAY SAFETY DPST NONC 6A/3A 12V
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Sikkerhedsrelæ DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B) 12VDC Spole Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ASFM0125S Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Producenter
Panasonic Electric Works
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Serie
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Emballage
Rør
Driftstid
15 ms
Varestatus
Aktiv
Frakoblingstid
10 ms
Monteringstype
Hulmontering
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
12VDC
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktform
DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Spolestrøms
23 mA
Kontaktnormering (Strøm)
6 A
Spoleeffekt
270mW
Switch-spænding
250VAC, 125VDC - maks.
Spolemodstand
533 Ohms