OD6025-12HSS
OD6025-12HSS
OD6025-12HSS
DigiKeys varenummer
1053-1238-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD6025-12HSS
Beskrivelse
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Kvadratisk - 60mm L x 60mm H Forseglet muffe 25,0CFM (0,700m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OD6025-12HSS Modeller
Kategori
Støj
30,0dB(A)
Mfr
Effekt (Watt)
1.8 W
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 60mm L x 60mm H
Vægt
0,141lb (63,96g)
Bredde
25,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,150A
Luftgennemstrømning
25,0CFM (0,700m³/min)
Spændingsområde
8 – 13,8VDC
Statisk tryk
0,220in H2O (54,8Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Forseglet muffe
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
30000 timer @ 45°C