OD4010-24HSS
OD4010-24HSS
OD4010-24HSS
DigiKeys varenummer
1053-1210-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD4010-24HSS
Beskrivelse
FAN AXIAL 40X10.5MM 24VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 24VDC Kvadratisk - 40mm L x 40mm H Forseglet muffe 7,0CFM (0,196m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OD4010-24HSS Modeller
Kategori
Støj
25,0dB(A)
Mfr
Effekt (Watt)
1.45 W
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV, UR
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 40mm L x 40mm H
Vægt
0,441lb (200,00g)
Bredde
10,50mm
Strømklassificering (AMPS)
0,090A
Luftgennemstrømning
7,0CFM (0,196m³/min)
Spændingsområde
21,6 – 26,4VDC
Statisk tryk
0,200in H2O (49,8Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Forseglet muffe
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
50000 timer @ 45°C