OD254AP-24MTB
DigiKeys varenummer
1053-1487-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD254AP-24MTB
Beskrivelse
FAN AXIAL 254X89MM 24VDC TERM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 24VDC Rund - 254mm diam. Kugle 690,0CFM (19,32m³/min) 2 terminaler
Kategori
Støj
47,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
24 W
Serie
RPM
Emballage
Bulk
Terminering
2 terminaler
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-4 – 167°F (-20 – 75°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Rund - 254mm diam.
Strømklassificering (AMPS)
0,970A
Bredde
89,00mm
Spændingsområde
16 – 27VDC
Luftgennemstrømning
690,0CFM (19,32m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
0,580in H2O (144,5Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfiberforstærket
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
40000 timer @ 60°C