OD254AP-24HB
DigiKeys varenummer
1053-1193-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD254AP-24HB
Beskrivelse
FAN AXIAL 254X89MM 24VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 24VDC Rund - 254mm diam. Kugle 850,0CFM (23,80m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OD254AP-24HB Modeller
Kategori
Støj
64,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
64 W
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-4 – 167°F (-20 – 75°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Rund - 254mm diam.
Strømklassificering (AMPS)
2,65A
Bredde
89,00mm
Spændingsområde
16 – 27VDC
Luftgennemstrømning
850,0CFM (23,80m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
0,830in H2O (206,7Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfiberforstærket
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
40000 timer @ 60°C