OD172SAP-48MBIP68
DigiKeys varenummer
OD172SAP-48MBIP68-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD172SAP-48MBIP68
Beskrivelse
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 48VDC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H Kugle 180,0CFM (5,04m³/min) 2 trådledere
EDA/CAD-modeller
OD172SAP-48MBIP68 Modeller
Kategori
Støj
42,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
14.5 W
Emballage
Boks
Aktiv
IP (Ingress Protection)
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
5 – 149°F (-15 – 65°C)
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H
Bredde
51,00mm
Vægt
1,8lb (800,0g)
Luftgennemstrømning
180,0CFM (5,04m³/min)
Strømklassificering (AMPS)
0,300A
Statisk tryk
0,510in H2O (127,0Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
90000 timer @ 35°C