OD172SAP-48HBXC
DigiKeys varenummer
1053-1182-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD172SAP-48HBXC
Beskrivelse
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 48VDC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H Kugle 307,0CFM (8,60m³/min) 2 trådledere
EDA/CAD-modeller
OD172SAP-48HBXC Modeller
Funktioner
Automatisk genstart
Mfr
Støj
67,0dB
Emballage
Boks
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H
Strømklassificering (AMPS)
1,2A
Bredde
50,80mm
Spændingsområde
24 – 55VDC
Luftgennemstrømning
307,0CFM (8,60m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
1,600in H2O (398,6Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfiberforstærket
Levetid @ temp.
65000 timer @ 45°C