OD172SAP-12MBXCIP68
DigiKeys varenummer
1053-OD172SAP-12MBXCIP68-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD172SAP-12MBXCIP68
Beskrivelse
FAN AXIAL 172X51.6MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 152mm H Kugle 263,0CFM (7,36m³/min) 2 trådledere
EDA/CAD-modeller
OD172SAP-12MBXCIP68 Modeller
Kategori
Støj
57,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
13.2 W
Emballage
Bulk
Aktiv
IP (Ingress Protection)
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-4 – 149°F (-20 – 65°C)
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 152mm H
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV, UR
Bredde
51,60mm
Vægt
1,3lbs (600,0g)
Luftgennemstrømning
263,0CFM (7,36m³/min)
Strømklassificering (AMPS)
1,10A
Statisk tryk
0,820in H2O (204,3Pa)
Materiale - Ramme
Aluminium
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Levetid @ temp.
90000 timer @ 35°C