OD172SAP-12HHB
DigiKeys varenummer
1053-1836-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD172SAP-12HHB
Beskrivelse
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H Kugle 290,0CFM (8,12m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OD172SAP-12HHB Modeller
Funktioner
Automatisk genstart
Mfr
Støj
56,0dB
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-4 – 167°F (-20 – 75°C)
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H
Strømklassificering (AMPS)
2,90A
Bredde
51,00mm
Spændingsområde
8 – 14VDC
Luftgennemstrømning
290,0CFM (8,12m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
0,930in H2O (231,7Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfiberforstærket
Levetid @ temp.
40000 timer @ 60°C