OD172SAP-12HBXC
DigiKeys varenummer
1053-1176-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD172SAP-12HBXC
Beskrivelse
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H Kugle 277,0CFM (7,76m³/min) 2 trådledere
Funktioner
Automatisk genstart
Mfr
Støj
62,0dB
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H
Strømklassificering (AMPS)
3,5A
Bredde
50,80mm
Spændingsområde
9 – 14VDC
Luftgennemstrømning
277,0CFM (7,76m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
1,140in H2O (284,0Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfiberforstærket
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
65000 timer @ 45°C