OD172SAP-12HB
DigiKeys varenummer
1053-1175-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD172SAP-12HB
Beskrivelse
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H Kugle 230,0CFM (6,44m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OD172SAP-12HB Modeller
Funktioner
Automatisk genstart
Mfr
Støj
52,0dB
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-4 – 167°F (-20 – 75°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H
Strømklassificering (AMPS)
1,9A
Bredde
50,80mm
Spændingsområde
8 – 14VDC
Luftgennemstrømning
230,0CFM (6,44m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
0,750in H2O (186,8Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfiberforstærket
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
40000 timer @ 60°C