OD1238-24MSS
DigiKeys varenummer
1053-1162-ND
Producenter
Producentens varenummer
OD1238-24MSS
Beskrivelse
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 24VDC Kvadratisk - 120mm L x 120mm H Forseglet muffe 96,0CFM (2,69m³/min) 2 trådledere
EDA/CAD-modeller
OD1238-24MSS Modeller
Kategori
Støj
47,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
4.8 W
Terminering
2 trådledere
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 120mm L x 120mm H
Strømklassificering (AMPS)
0,230A
Bredde
38,50mm
Luftgennemstrømning
96,0CFM (2,69m³/min)
Statisk tryk
0,230in H2O (57,3Pa)
Levetid @ temp.
65000 timer @ 45°C