OA254AP-11-1WB
DigiKeys varenummer
1053-1067-ND
Producenter
Producentens varenummer
OA254AP-11-1WB
Beskrivelse
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 115VAC Rund - 254mm diam. Kugle 547,0CFM (15,32m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OA254AP-11-1WB Modeller
Kategori
Støj
55,0dB
Producenter
Orion Fans
Effekt (Watt)
35,00W
Serie
RPM
1650RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-4 – 176°F (-20 – 80°C)
Spænding - Nominel
115VAC
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Størrelse/dimension
Rund - 254mm diam.
Vægt
4,2lbs (1,9kg)
Bredde
89,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,290A
Luftgennemstrømning
547,0CFM (15,32m³/min)
Spændingsområde
80 – 130VAC
Statisk tryk
0,390in H2O (97,1Pa)
Materiale - Ramme
Aluminium
Lejetype
Kugle
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Røraksial
Levetid @ temp.
60000 timer @ 40°C