OA172EC-22-1TBIP68A det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Orion Fans
På lager: 106
Datablad
Ventilator Røraksial 230VAC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H Kugle 220,0CFM (6,16m³/min) 2 terminaler
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
OA172EC-22-1TBIP68A
DigiKeys varenummer
1053-1822-ND
Producenter
Producentens varenummer
OA172EC-22-1TBIP68A
Beskrivelse
FAN 172X150X51MM 230VAC IP68ATEX
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Effekt (Watt)
15,00W
RPM
3000RPM
Boks
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-4 – 158°F (-20 – 70°C)
Spænding - Nominel
230VAC
Godkendelsesagentur
ATEX, CE, cURus, UR
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H
Vægt
1,5lbs (680,4g)
Bredde
51,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,130A
Luftgennemstrømning
220,0CFM (6,16m³/min)
Spændingsområde
207 – 253VAC
Statisk tryk
0,620in H2O (154,4Pa)
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Røraksial
Levetid @ temp.
50000 timer @ 40°C