OA172EC-22-1TB det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Orion Fans
På lager: 0
Datablad
MFR Recommended
Orion Fans
På lager: 11
Datablad
Ventilator Røraksial 230VAC Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H Kugle 220,0CFM (6,16m³/min) 2 terminaler
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
OA172EC-22-1TB
DigiKeys varenummer
1053-1818-ND
Producenter
Producentens varenummer
OA172EC-22-1TB
Beskrivelse
FAN EC 172X150X51MM 230VAC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
OA172EC-22-1TB Modeller
Kategori
Støj
57,0dB
Producenter
Effekt (Watt)
15,00W
Serie
RPM
3000RPM
Emballage
Boks
Terminering
2 terminaler
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-4 – 158°F (-20 – 70°C)
Spænding - Nominel
230VAC
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UR
Størrelse/dimension
Rektangulær/afrundet - 172mm L x 150mm H
Vægt
1,5lbs (680,4g)
Bredde
51,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,130A
Luftgennemstrømning
220,0CFM (6,16m³/min)
Spændingsområde
207 – 253VAC
Statisk tryk
0,620in H2O (154,4Pa)
Materiale - Ramme
Aluminium
Lejetype
Kugle
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Ventilatortype
Røraksial
Levetid @ temp.
50000 timer @ 40°C