AFY240320A1-2.8INTH-C1
DigiKeys varenummer
5491-AFY240320A1-2.8INTH-C1-ND
Producenter
Producentens varenummer
AFY240320A1-2.8INTH-C1
Beskrivelse
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kapacitiv Displaymoduler – LCD grafisk Transmitiv Rød, Grøn, Blå (RGB) TFT - Farve, IPS (In-Plane switching) MIPI, RGB, SPI 2,8" (71,12mm) 240 x 320
Kategori
Synligt område
44,20mm B x 58,60mm H
Producenter
Orient Display
Bagbelysning
LED - Hvid
Emballage
Boks
Pixelopløsning
240 x 320
Varestatus
Aktiv
Interface
MIPI, RGB, SPI
Displaytype
TFT - Farve, IPS (In-Plane switching)
Controllertype
Displaytilstand
Transmitiv
Grafikfarve
Rød, Grøn, Blå (RGB)
Touchskærm
Kapacitiv
Punktafstand
0,18mm B x 0,18mm H
Diagonal skærmstørrelse
2,8" (71,12mm)