UF4C120053K3S
DigiKeys varenummer
5556-UF4C120053K3S-ND
Producenter
Producentens varenummer
UF4C120053K3S
Beskrivelse
1200V/53MOHM, SIC, FAST CASCODE,
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1200 V 34A (Tc) 263W (Tc) Hulmontering TO-247-3
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
6V @ 10mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
37.8 nC @ 15 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1370 pF @ 800 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
263W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-247-3
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
12V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
67mOhm @ 20A, 12V