SZMM5Z4V7ST1G
DigiKeys varenummer
488-SZMM5Z4V7ST1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZMM5Z4V7ST1GCT-ND - Afskåret tape (CT)
488-SZMM5Z4V7ST1GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZMM5Z4V7ST1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD523
Producentens standard leveringstid
52 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 4.7 V 500 mW ±2% Overflademontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SZMM5Z4V7ST1G Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±2%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Impedans (maks.) (Zzt)
80 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 2 V