SZBZX84C56LT1G
DigiKeys varenummer
SZBZX84C56LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZBZX84C56LT1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
SZBZX84C56LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZBZX84C56LT1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 56V 250MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
50 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 56 V 250 mW ±7% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA/CAD-modeller
SZBZX84C56LT1G Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 39.2 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Tolerance
±7%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
250 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
200 Ohms