SZBZX84C33ET1G
DigiKeys varenummer
SZBZX84C33ET1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZBZX84C33ET1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
SZBZX84C33ET1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZBZX84C33ET1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 33V 225MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
52 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 33 V 225 mW ±6% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA/CAD-modeller
SZBZX84C33ET1G Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Tolerance
±6%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
225 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
80 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 23.1 V