NXH160T120L2Q2F2S1G
NXH160T120L2Q2F2S1G
DigiKeys varenummer
488-NXH160T120L2Q2F2S1G-ND
Producenter
Producentens varenummer
NXH160T120L2Q2F2S1G
Beskrivelse
IGBT MOD 1200V 181A 500W 56-PIM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Modul Tre-niveaus inverter 1200 V 181 A 500 W Chassismontering 56-PIM/Q2PACK (93x47)
Kategori
Strøm - Kollektor-cutoff (maks.)
500 µA
Producenter
onsemi
Inputkapacitans (Cies) @ Vce
38.8 nF @ 25 V
Emballage
Bakke
Input
Standard
Varestatus
Aktiv
NTC-termistor
Ja
Konfiguration
Tre-niveaus inverter
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TJ)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1200 V
Monteringstype
Chassismontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
181 A
Pakke/hus
Modul
Effekt - Maks.
500 W
Leverandørs enhedspakning
56-PIM/Q2PACK (93x47)
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,7V @ 15V, 160A