NXH020F120MNF1PG
DigiKeys varenummer
5556-NXH020F120MNF1PG-ND
Producenter
Producentens varenummer
NXH020F120MNF1PG
Beskrivelse
MOSFET 4N-CH 1200V 51A 22PIM
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 1200V (1,2kV) 51A (Tc) 119W (Tj) Chassismontering 22-PIM (33,8x42,5)
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,3V @ 20mA
Producenter
onsemi
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
213,5nC @ 20V
Emballage
Bakke
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2420pF @ 800V
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
119W (Tj)
Teknologi
Siliciumcarbid (SiC)
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Konfiguration
4 N-kanals (fuld bro)
Monteringstype
Chassismontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200V (1,2kV)
Pakke/hus
Modul
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
51A (Tc)
Leverandørs enhedspakning
22-PIM (33,8x42,5)
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
30mOhm @ 50A, 20V