NVD3055-094T4G-VF01
DigiKeys varenummer
488-NVD3055-094T4G-VF01TR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NVD3055-094T4G-VF01CT-ND - Afskåret tape (CT)
488-NVD3055-094T4G-VF01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NVD3055-094T4G-VF01
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 12A DPAK
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 60 V 12A (Ta) 1,5W (Ta) Overflademontering DPAK
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
20 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
450 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
1,5W (Ta)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Klasse
Automotive
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Monteringstype
Overflademontering
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
94mOhm @ 6A, 10V
Pakke/hus
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA