NTHL020N120SC1
DigiKeys varenummer
5556-NTHL020N120SC1-ND
Producenter
Producentens varenummer
NTHL020N120SC1
Beskrivelse
SICFET N-CH 1200V 103A TO247-3
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1200 V 103A (Tc) 535W (Tc) Hulmontering TO-247-3
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,3V @ 20mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
203 nC @ 20 V
Vgs (maks.)
+25V, -15V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2890 pF @ 800 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
535W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-247-3
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
20V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
28mOhm @ 60A, 20V