NTHL020N090SC1
DigiKeys varenummer
5556-NTHL020N090SC1-ND
Producenter
Producentens varenummer
NTHL020N090SC1
Beskrivelse
SICFET N-CH 900V 118A TO247-3
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 900 V 118A (Tc) 503W (Tc) Hulmontering TO-247-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NTHL020N090SC1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,3V @ 20mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
196 nC @ 15 V
Vgs (maks.)
+19V, -10V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4415 pF @ 450 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
503W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
900 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-247-3
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
15V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
28mOhm @ 60A, 15V