NTH4L014N120M3P
DigiKeys varenummer
5556-NTH4L014N120M3P-ND
Producenter
Producentens varenummer
NTH4L014N120M3P
Beskrivelse
SIC MOSFET 1200 V 14 MOHM M3P SE
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1200 V 127A (Tc) 686W (Tc) Hulmontering TO-247-4L
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,63V @ 37mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
329 nC @ 18 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
+22V, -10V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6230 pF @ 800 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
686W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-247-4L
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
15V, 18V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
20mOhm @ 74A, 18V