NSS40201LT1G
DigiKeys varenummer
NSS40201LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSS40201LT1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
NSS40201LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NSS40201LT1G
Beskrivelse
TRANS NPN 40V 2A SOT23-3
Producentens standard leveringstid
46 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Transistorer – Bipolare (BJT) – Single NPN 40 V 2 A 150MHz 460 mW Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NSS40201LT1G Modeller
Kategori
DC-Strømforstærkning (hFE) (min.) @ Ic, Vce
200 @ 500mA, 2V
Mfr
Effekt - Maks.
460 mW
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Overgang
150MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Transistortype
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
2 A
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3 (TO-236)
Vce mætning (maks.) @ Ib, Ic
115mV @ 200mA, 2A