NSS1C200LT1G er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nexperia USA Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Transistorer – Bipolare (BJT) – Single PNP 100 V 2 A 120MHz 490 mW Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
NSS1C200LT1G
DigiKeys varenummer
NSS1C200LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSS1C200LT1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
NSS1C200LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NSS1C200LT1G
Beskrivelse
TRANS PNP 100V 2A SOT23-3
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
NSS1C200LT1G Modeller
Kategori
DC-Strømforstærkning (hFE) (min.) @ Ic, Vce
120 @ 50mA, 2V
Mfr
Effekt - Maks.
490 mW
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Overgang
120MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Transistortype
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
2 A
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
100 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3 (TO-236)
Vce mætning (maks.) @ Ib, Ic
250mV @ 200mA, 2A