NDSH50120C
DigiKeys varenummer
5556-NDSH50120C-ND
Producenter
Producentens varenummer
NDSH50120C
Beskrivelse
DIODE SIL CARB 1200V 53A TO2472
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 1200 V 53A Hulmontering TO-247-2
Kategori
Hastighed
Nul genopretningstid > 500 mA (Io)
Mfr
Omvendt gendannelsestid (trr)
0 ns
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
200 µA @ 1200 V
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ Vr, F
3691pF @ 1V, 100kHz
Teknologi
Monteringstype
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
1200 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
53A
Leverandørs enhedspakning
TO-247-2
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.75 V @ 50 A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C