NCP716MT15TBG
DigiKeys varenummer
488-NCP716MT15TBGTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NCP716MT15TBGCT-ND - Afskåret tape (CT)
488-NCP716MT15TBGDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NCP716MT15TBG
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.5V 80MA 6-WDFN
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 80mA 6-WDFN (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NCP716MT15TBG Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
4.2 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
5.8 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB (100kHz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Underspændingsspærring (UVLO)
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
6-WDFN eksponeret overflade
Spænding - Input (maks.)
24V
Leverandørs enhedspakning
6-WDFN (2x2)
Spænding - Output (min./fast)
1,5V