MMPQ3904
DigiKeys varenummer
MMPQ3904FSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MMPQ3904FSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MMPQ3904FSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MMPQ3904
Beskrivelse
TRANS 4NPN QUAD 40V 200MA 16SOIC
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Transistorer – Bipolare (BJT) – Arrays 4 NPN (firsnoning) 40V 200mA 250MHz 1W Overflademontering 16-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MMPQ3904 Modeller
Kategori
DC-Strømforstærkning (hFE) (min.) @ Ic, Vce
100 @ 10mA, 1V
Producenter
onsemi
Effekt - Maks.
1W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Overgang
250MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Transistortype
4 NPN (firsnoning)
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
200mA
Pakke/hus
16-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
40V
Leverandørs enhedspakning
16-SOIC
Vce mætning (maks.) @ Ib, Ic
300mV @ 5mA, 50mA