MC78M12BDTRKG
DigiKeys varenummer
MC78M12BDTRKGOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MC78M12BDTRKGOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MC78M12BDTRKGOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MC78M12BDTRKG
Beskrivelse
IC REG LINEAR 12V 500MA DPAK
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA DPAK
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MC78M12BDTRKG Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
PSRR
80dB (120Hz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Beskyttelsesfunktioner
Overtemperatur, Kortslutning
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Outputkonfiguration
Monteringstype
Overflademontering
Udgangstype
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Antal regulatorer
1
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Spænding - Input (maks.)
35V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output (min./fast)
12V