MBRS3100T3G
DigiKeys varenummer
MBRS3100T3GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MBRS3100T3GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MBRS3100T3GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MBRS3100T3G
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMC
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 3A Overflademontering SMC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MBRS3100T3G Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 µA @ 100 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
SMC
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 175°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
790 mV @ 3 A