FGH40T120SQDNL4
DigiKeys varenummer
FGH40T120SQDNL4OS-ND
Producenter
Producentens varenummer
FGH40T120SQDNL4
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 1200V 160A TO-247
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 1200 V 160 A 454 W Hulmontering TO-247-4L
Kategori
Inputtype
Standard
Producenter
onsemi
Gate-ladning
221 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
46ns/220ns
Varestatus
Aktiv
Testtilstand
600V, 40A, 10Ohm, 15V
IGBT-type
Trench Field Stop
Omvendt gendannelsestid (trr)
166 ns
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1200 V
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
160 A
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
160 A
Pakke/hus
TO-247-4
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
1,95V @ 15V, 40A
Leverandørs enhedspakning
TO-247-4L
Effekt - Maks.
454 W