FFH50US60S-F085 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
IXYS
På lager: 0
Datablad
Similar
IXYS
På lager: 0
Datablad
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 454
Dioder 600 V 50A Hulmontering TO-247-2
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Fairchild Field Stop Trench IGBT | Digi-Key Daily
FFH50US60S-F085
DigiKeys varenummer
FFH50US60S-F085-ND
Producenter
Producentens varenummer
FFH50US60S-F085
Beskrivelse
DIODE STANDARD 600V 50A TO2472
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FFH50US60S-F085 Modeller
Kategori
Omvendt gendannelsestid (trr)
163 ns
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 600 V
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Rør
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
600 V
Leverandørs enhedspakning
TO-247-2
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
50A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.69 V @ 50 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)